Арматура
https://www.maxima-metall.com.ua/ua/armatura – вид металопрокату, який використовується для збільшення міцності конструкцій із залізобетону. Його застосування необхідне для ефективної мінімізації навантаження в конструкціях, що виникає внаслідок зовнішніх впливів чи власної маси. Сталева арматура має вигляд металевих прутів різної довжини та діаметра, виходячи з яких формується ціна виробів за тонну або погонний метр.
Застосування темпи будівництва у місті Дніпро та загалом по Україні впевнено зростають, тому потреба в арматурі стабільно висока. Цей металопрокат широко застосовується у всіх сферах будівництва під час зведення всіх типів будівель, перекриттів та інших споруд. Завдяки застосуванню арматури забудовник може істотно зменшити витрати на будівництво, скоротити його рядки, підвищити якість і довговічність будівель, що зводяться.
З металевих прутів створюється каркас, який потім заповнюється бетоном. Таким чином міцність бетону багаторазово посилюється, що зводить на мінімум можливість виникнення розтягувань та пошкоджень. З вимог до стійкості планованої конструкції, слід купити арматуру певного діаметра. У будівництві найчастіше використовують діаметр 10-12 мм.
Також сталева арматура повсюдно застосовується під час монтажу зварних конструкцій. При її виробництві використовуються різні види металу та їх сплави. Великим попитом у будівельній сфері користуються вироби зі сплавів, що мають стійкість до корозії.
Класифікація арматура класифікується за такими показниками:
• призначення;
• матеріал;
• галузь застосування;
• положення у конструкції (подовжнє або поперечне).
За призначенням сталева арматура буває:
• Конструктивной, яка розподіляє навантаження, що виникає при усадці або розширення внаслідок коливань температурних умов. Здатна ефективно підвищити міцність будівництва.
• Робочою, яка приймає зусилля в ЗБ-конструкціях від основного навантаження;
• Монтажна, яка застосовується при об'єднанні каркасів та конструктивної сітки. Іноді така допоміжна арматура згодом демонтується;
• Анкерной, яка використовується як закладка.
За зовнішніми характеристиками арматура може бути гладкою, з рівною матовою поверхнею по всій площі прута, або рифленою, з наявністю поглиблень і виступів. Остання покликана збільшувати зчеплення арматури з бетоном, що підвищує міцність готових виробів.